nezávazná poptávka
Loex
mám zájem
ÚVOD > PROČ ZDĚNÝ DŮM?

Proč zděný dům ?

Pevnost a bezpečí

Pálené cihly zaručují mnohaletou životnost. Důkazem jsou stavby, které přetrvaly staletí. Objemová stálost a neměnné tepelně-technické parametry zaručují neměnnou funkčnost stavby.

 

Vysoká tepelná akumulace

Zděné stavby jsou charakteristické vynikající tepelnou akumulací, díky níž vytváří prostředí pro pohodlný život. V zimě se udržuje uvnitř místností teplo, v létě naopak poskytuje příjemný chládek. Ve spokojení s kvalitní izolací dochází k výraznému snížení nákladů na vytápění.

 

Velmi dobrá zvuková izolace

Na rozdíl od jiných typů staveb poskytují zděné domy vysokou ochranu před prostupem zvuku stěnami. To je důležité nejen u patrových domů, kde se eliminují zvuky přenášené podlahou vyššího patra, ale i u jednopatrových domů, kde dochází k utlumení zvuků z jednotlivých místností. A samozřejmě je to nesmírně důležité, pokud dům stojí v nepříliš tiché části obce, např. v blízkosti hlavní silnice.

 

Nižší citlivost na vodu

Zděný dům je méně citlivý na vodu, než například dřevostavba. Pokud se v případě dřevostavby dostane voda až na dřevěné nosné díly, může poměrně rychle snížit stabilitu domu. Oproti tomu si zděné stavby po vysušení zachovávají téměr stejné vlastnosti jako před zvlhnutí nebo namočením, samozřejmě pokud dojde k rychlému vysušení. Tuto zkušenost potvrzuje množství domů, které byly zatopeny při záplavách a v současné době jsou opět obyvatelné.

 

 

Ochrana před požárem 

Zdící stavební materiály jsou nehořlavé, a tak zaručují domu dobrou ochranu v případě požáru. Ohnivzdornost lze navíc zvýšit použitím speciálních protipožárnních malt a omítek.

Naši dodavatelé
zavřít

Nezávazná poptávka

*
*
*